situace Situační studie (.pdf 5.9 MB)

ETAPA „B“
2 bytové domy dokončeny,
stavíme další!

- budou postaveny 4 čtyřpodlažní viladomy a 3 čtyřpodlažní bytové domy s nájemními byty a byty na prodej – široká škála velikostí a variabilita interiérů


Výhledově bude zástavba lokality pokračovat ETAPOU “F“

- na ploše o výměře 2.703 m2 bude realizována výstavba 8 rodinných domů situačně uspořádaných jako dvojdomky

O projektu

Přejete si bydlet v krajském městě, a přitom v malebném přírodním prostředí? Toto přání si můžete splnit díky residenčnímu projektu nesoucím název RESIDENCE KASKÁDA, v rámci kterého je od roku 2012 na ploše 12 hektarů budováno postupně v několika etapách vše potřebné pro pohodlné a kvalitní bydlení.


Investorem a současně i developerem projektu je společnost LANDWEALTH CZ s.r.o., která na Jihlavsku působí od roku 2000, a její dceřiné společnosti Viladomy KASKÁDA s.r.o., Residence KASKÁDA V1 a Residence KASKÁDA V2. Cílem projektu je vytvořit klidné prostředí pro bydlení v harmonii s okolní přírodou.
Díky podpoře managementu těchto společností a ve spolupráci s týmem renomovaných architektů a dodavatelských stavebních firem vznikla na pozemcích společnosti nová čtvrť rodinných domů, vilek, řadových domů, která se nyní rozšiřuje také o bytové domy.

Residence Kaskáda má díky své výhodné poloze velmi dobré a rychlé napojení na dálnici D1. Současně dobré napojení lokality na MHD zajistí rychlou dostupnost obchodní zóny, nemocnice, policie, středu města, nádraží,…

Nadstandardně je řešena silniční síť šíří budovaných komunikací, chodníky umístěné po jejích obou stranách, dostatek parkovacích stání. Zklidnění provozu zajišťují kruhové objezdy a zpomalovací pásy. Celkovou komfortnost lokality pak dotváří oddechové zóny s lavičkami, vybudované dětské hřiště se skluzavkou, pro dospělé petanquové hřiště - to vše je doplněné uliční zelení i zajímavým typem veřejného osvětlení.

Projekt je rozdělen do sedmi etap s označením „A“ až „G“, z nichž každá nabízí jiné možnosti bydlení - v rodinných domech (etapa „A“, „C“, „E“, „F“ a „G“), v řadových rodinných domech (etapa „D“) i bydlení v bytových domech (etapa „B“).

V rámci etap „A“, „C“ a „E“ určených pro individuální bydlení bylo do konce roku 2015 vybudováno celkem 59 kompletně zasíťovaných stavebních pozemků. Všechny jsou již prodány a noví vlastníci si na nich postavili či staví domy podle svých představ.

Pro zájemce o bydlení v řadových domech byla v prosinci 2015 zahájena výstavba v rámci etapy „D“, která byla rozvržena do tří fází. V prvních dvou fázích bylo vystavěno 14 moderních řadových domů. V poslední, 3. fázi výstavby, bylo postaveno 8 řadových domů, které byly v 1. polovině roku 2018 předány novým majitelům. Všech 22 domů je prodáno, kapacita etapy „D“ je tímto vyčerpána a stejně tak je vyčerpána kapacita tohoto druhu výstavby v celé lokalitě Residence Kaskáda.

Veliký zájem o bydlení na Residenci Kaskáda dokládá atraktivitu této lokality a úspěšnost tohoto developerského projektu. V roce 2018 byla zahájena výstavba v další etapě – Etapě „B“ - určené pro bydlení v bytových domech. Tato etapa zajistí nové bydlení pro více než 100 rodin. Do května 2020 byly postaveny dva čtyřpodlažní viladomy, každý s 12 byty, jejichž komfortu si již užívají nové majitelé. V květnu 2020 byla zahájena výstavba dalších dvou viladomů. Osobitá architektura a dispozice jednotlivých bytů umožní každému najít si bydlení plně odpovídající jeho životnímu stylu.