situace Situační studie (.pdf 5.9 MB)

ETAPA “B“ zahájena!

- budou postaveny 4 čtyřpodlažní viladomy a 3 čtyřpodlažní bytové domy s nájemními byty a byty na prodej – široká škála velikostí a variabilita interiérů


Výhledově bude zástavba lokality pokračovat ETAPOU “F“

- na ploše o výměře 2.703 m2 bude realizována výstavba 8 rodinných domů situačně uspořádaných jako dvojdomky

O projektu

Přejete si bydlet v krajském městě, a přitom v malebném přírodním prostředí? Toto přání si můžete splnit díky residenčnímu projektu nesoucím název RESIDENCE KASKÁDA, v rámci kterého je od roku 2012 na ploše 12 hektarů budováno postupně v několika etapách vše potřebné pro pohodlné a kvalitní bydlení.


Investorem a současně i developerem projektu je společnost LANDWEALTH CZ s.r.o., která na Jihlavsku působí od roku 2000. Cílem investora projektu je vytvořit klidné prostředí pro bydlení v harmonii s okolní přírodou.
Díky podpoře managementu této společnosti a ve spolupráci s týmem renomovaných architektů a dodavatelských stavebních firem vznikla na pozemcích společnosti nová čtvrť rodinných domů, vilek, řadových domů, která bude nyní doplněna také o bytové domy.

Residence Kaskáda má díky své výhodné poloze velmi dobré a rychlé napojení na dálnici D1. Současně dobré napojení lokality na MHD (díky nově vniklému trolejbusovému napojení ul. Vrchlického) zajistí rychlou dostupnost obchodní zóny, nemocnice, policie, středu města …

Nadstandardně je řešena silniční síť šíří budovaných komunikací, chodníky umístěné po jejích obou stranách, dostatek parkovacích stání. Zklidnění provozu zajišťují kruhové objezdy a zpomalovací pásy. Celkovou komfortnost lokality pak dotváří oddechové zóny s lavičkami, vybudované dětské hřiště se skluzavkou, pro dospělé petanquové hřiště - to vše je doplněné uliční zelení i zajímavým typem veřejného osvětlení.

Projekt je rozdělen do sedmi etap s označením „A“ až „G“, z nichž každá nabízí jiné možnosti bydlení - v rodinných domech (etapa „A“, „C“, „E“, „F“ a „G“), v řadových rodinných domech (etapa „D“) i bydlení v bytových domech (etapa „B“).

V rámci etap „A“, „C“ a „E“ určených pro individuální bydlení bylo do konce roku 2015 vybudováno celkem 59 kompletně zasíťovaných stavebních pozemků. Všechny jsou již prodány a noví vlastníci si na nich staví domy podle svých představ.

Pro zájemce o bydlení v řadových domech byla v prosinci 2015 zahájena výstavba v rámci etapy „D“, která byla rozvržena do tří fází. V první a druhé bylo vystavěno 16 moderních řadových domů, všechny již mají své majitele, kteří si užívají komfortu a pohodlí tohoto bydlení. V poslední, 3. fáze výstavby, bylo dokončeno všech 8 řadových domů a v 1. polovině roku 2018 předáno novým majitelům. Nyní je všech 22 domů prodáno a kapacita etapy „D“ je tímto vyčerpána a stejně tak je vyčerpána kapacita tohoto druhu výstavby v celé lokalitě Residence kaskáda.

Veliký zájem o bydlení na Residenci Kaskáda dokládá atraktivitu této lokality a úspěšnost tohoto developerského projektu, který pokračuje zahájením výstavby v další etapě „B“, určené pro bydlení v bytových domech. Etapa „B“ zajistí v průběhu sedmi roků nové bydlení pro více než 100 rodin. Do roku 2020 budou postaveny dva čtyřpodlažní viladomy, každý s 12ti byty. Jejich osobitá architektura a dispozice jednotlivých bytů umožní každému najít si bydlení plně odpovídající jeho životnímu stylu.